Kuidas teha edukas kuulutus?

Selleks, et sinu kuulutus tekitaks huvi ja jätaks potensiaalsele rentijale hea ning usaldusväärse mulje saab teha nii mõndagi. Siin on mõned soovitused korrektse ja hea kuulutuse postitamiseks.

Foto

Pilt peaks olema selline, kus ese on selgelt tsentris ja selle ümber on piisavalt vaba ruumi, et ta oleks alati hästi nähtav, mistahes formaadis pilti parasjagu kuvatakse. Samas peaks olema ese piisavalt lähedal ja detailne, et näha oleks kõik head ja vead. Ürita teha pilt heades valgusoludes ja vältida erinevate filtrite ja fotomanipulatsioonide kasutamist. Pilt peaks olema sinu enda tehtud, internetist võetud stock fotode ja muude piiratud autoriõigustega piltide kasutamine on keelatud. Foto peaks olema vähemalt 540×360 pikslit suur, maksimum 5MB ja JPG või PNG formaadis.

Pealkiri

Pealkiri peaks olema eseme nimi, võimalikult täpse mudelinimetusega. Palume vältida lisateksti, kiitvate omadussõnade, erinevate eesliidete (rendin, rendile anda jne) lisamist. Eestikeelse pealkirja sisestamine on kohustuslik, võimalusel sisesta pealkiri ka vene keeles. Eestikeelses nimetuses vene tähestiku kasutamist palume vältida.

Hind

Kui sa ei tea millist hinda oleks teatud eseme rentimise eest mõistlik küsida, võid sirvida eseme kategooriat ja vaadata, milliste hindadega teevad seda teised Forenti kasutajad. Hinna ajaühikuks vali kõige lühem rendiperiood, millega oled nõus eset välja andma. Kui tegu on näiteks korteriga, mida rendid miinimum päevapõhiselt, siis vali ühikuks päev. Kui tegu on aga tööriistaga, mida oled nõus ka vaid mõneks tunniks välja rentima, siis vali ühikuks tund. Juhul, kui soovid pakkuda soodustusi pikemateks rendiperioodideks, märgi vastav hinnakiri kirjelduse lahtrisse.

Transport

Kui oled nõus eseme ise kohale transportima, märgista antud lahter. Juhul, kui kavatsed transpordi eest lisatasu küsida, märgi kindlasti selle hinnakiri ja muud tingimused kirjelduse lahtrisse ning ära unusta rentijaga kokkuleppele jõudes seda ka lepingus kajastada.

Kirjeldus

Kirjuta võimalikult detailselt antud esemest – selle mõõtmed, kaal, värv, tehnilised detailid, seisukord ja vead. Samuti on kasulik märkida ära enda rendiprotsessi detailid – hinnaalandused pikemateks perioodideks, kas ja mis mahus soovid ettemaksu või panti, transpordivõimalused ja nende hinnad, kuupäevad millal ese on juba kellelegi reserveeritud jne. Eestikeelse kirjelduse sisestamine on kohustuslik, võimalusel sisesta pealkiri ka vene keeles. Eestikeelses kirjelduses vene tähestiku kasutamist palume vältida.

Kontaktid

Soovitame lisada võimalikult palju kontaktviise, sest see aitab jätta avatuma ja usaldusväärsema mulje. Ole rentijale vajadusel kättesaadav ning suheldes alati lugupidav ja viisakas.

 

 Kuulutuse esiletõstmine

Üks parimaid viise panna enda kuulutus teiste seast välja paistma, on selle esiletõstmine. Esiletõstmine on tasuline teenus, mida saab osta kuulutusepõhiselt teatud perioodiks. Esiletõstetud kuulutustel on unikaalne tähis, neid kuvatakse Forenti avalehel populaarsete kuulutuste sektsioonis ning nad ilmuvad kategooria- ja otsinguvaadetes alati tavakuulutustest kõrgemal.

Loe esiletõstmise kohta täpsemalt siit — kuulutuse esiletõstmine.

Kas oled kindel, et soovid kuulutuse kustutada? Antud toimingut ei saa tagasi võtta.

Kas oled veendunud, et antud kuulutus rikub Forenti reegleid ning soovid administraatorit teavitada?